Indický šál z tkaného hedvábí modrý

Jemný šál z tkaného hedvábí se vzory slonů a velbloudů v barvách modré a červené. Zahalte se do kvalitní ruční práce z Jaipuru a nechte na sebe dýchnout pravou Indii. 

 

Každý šátek je originál

  • Tkané hedvábí - 50 % hedvábí, 50 % vlny
  • Každý šátek je originál - ručně vyrobený a pouze jeden
  • Skutečně velký šál - cca 63 x 200 cm
  • Multifunkční použití
  • V zimě zahřeje jako šála
  • V letě ochrání před slunečními paprsky
  • Snadno ho uvážete jako pareo, sukni či šaty

 

Nákupem pomáháte lidem z Jaipuru udržet jejich řemeslo a vydělat na živobytí.

Vyprodáno
Kód: 728
Značka: Původ: Jaipur
–13 % 650 Kč
Kategorie: Tkané hedvábí

100% kvalita

Šátek obsahuje 50 % hedvábí a 50 % vlny. Hedvábí je ručně tkané vlnou do těch nejjemnějších struktur, díky tomu každý šátek originál. 

Hedvábí se získává z výměšků housenky bource morušového. Vlákno hedvábí tvoří bílkoviny fibrin a sericin, které na vzduchu tuhnou a vytvářejí hedvábné vlákno, které je extrémně pevné a mohou se z něj tkát hedvábné látky.

Hedvábné šátky jsou zhotoveny z ušlechtilého přírodního materiálu, který má specifickou strukturu a mimořádný lesk. Už od nepaměti byl velmi cennou komoditou.

 

 

Ruční práce

Tkané hedvábné šátky jsou stále ještě tkány na stavech a proto se řadí mezi jedny z originálních rukodělných indických komodit. Protože zde zásadně působí lidský faktor, nikdy nenajdete dva zcela stejné šátky.

 

Péče o šátek z tkaného hedvábí

Šátek je potřeba prát ručně, ideálně ve vlažné vodě, aby se nenarušily vlastnosti hedvábí. Jako prací prostředek můžete použít kapku fialového Ecoveru určeného na hedvábí a další jemné materiály. Šátek opatrně vyždímejte. K sušení můžete použít také ručníky, do kterých šátek zavinete a promačkáte tak, aby ručník nasál maximum vody. Poté nechte šátek volně uschnout mimo sluneční paprsky. 

Správná péče o hedvábí se vám vyplatí.

 

 

Rozměr: 28x80 palců (asi 63 x 200 cm)