Hnědočervený hedvábný šál s květinovými vzory

Hedvábí s jemnými květinovými vzory na světle hnědém podkladu zdobí barevné pruhy na obou koncích šátku. Nechte se ozdobit tímto šátkem právě vy :)

 

Každý šátek je originál

  • 100 % pravého hedvábí

  • Každý šátek je originál - ručně vyrobený a pouze jeden

  • Skutečně velký šál - cca 63 x 200 cm

  • Multifunkční použití - jak pro chladnější letní dny, tak pro ozdobu zimního outfitu

  • V zimě zahřeje jako šála

  • V letě ochrání před slunečními paprsky

  • Snadno ho uvážete jako pareo

 

Nákupem pomáháte lidem z Kašmíru udržet jejich řemeslo a vydělat na živobytí.

Vyprodáno
Kód: 240
Značka: Původ: Kašmír
860 Kč
Kategorie: Šátky / šály
Hnědočervený hedvábný šál s květinovými vzory
Novinka

100% kvalita

Tento šátek je ze 100% hedvábí.

Hedvábí se získává z výměšků housenky bource morušového. Vlákno hedvábí tvoří bílkoviny fibrin a sericin, které na vzduchu tuhnou a vytvářejí hedvábné vlákno, které je extrémně pevné a mohou se z něj tkát hedvábné látky.

Hedvábné šátky jsou zhotoveny z ušlechtilého přírodního materiálu, který má specifickou strukturu a mimořádný lesk. Už od nepaměti byl velmi cennou komoditou.

 

 

Ruční práce

Hedvábné šátky jsou stále vyráběny podle staré řemeslné tradice a proto se řadí mezi jedny z originálních rukodělných indických komodit. Protože zde zásadně působí lidský faktor, nikdy nenajdete dva zcela stejné šátky.

  

 

Pomáháte rodinám v Kašmíru

Svým nákupem šátku pomůžete rodinám v Kašmíru nejen udržet řemeslo a rodinnou tradici, ale také přežít v nelehkých podmínkách.

 

 

Péče o hedvábný šátek

Šátek je potřeba prát ručně, ideálně ve vlažné vodě, aby se nenarušily vlastnosti hedvábí. Jako prací prostředek můžete použít kapku fialového Ecoveru určeného na hedvábí a další jemné materiály. Šátek opatrně vyždímejte. K sušení můžete použít také ručníky, do kterých šátek zavinete a promačkáte tak, aby ručník nasál maximum vody. Poté nechte šátek volně uschnout mimo sluneční paprsky. 

Správná péče o hedvábí se vám vyplatí.

 

 

Rozměr: 28x80 palců (asi 63 x 200 cm)

 

Gramáž: do 28 mm (váha - tedy hustota vláken - se u hedvábnych tkanin určuje japonskou jednotkou mm (mómí), která značí váhu v librách kousku materiálu o rozměrech 45 palců na 100 yardů)

 

 

Zpět do obchodu