Jak správně uchovávat koření Made in India

Jelikož se mnozí z vás ptali, jak ideálně uchovávat naše koření tak, aby zůstalo co nejdéle čerstvé, rádi bychom vám dnes předali několik tipů a zásad, aby si koření udrželo svou vůni a specifickou chuť po maximálně dlouhou dobu.

Koření – od chilli až k sušenému koriandru – je nutné po otevření řádně skladovat, aby si uchovalo svou vůni a chuť.

 

TRVANLIVOST KOŘENÍ A KOŘENÍCÍCH SMĚSÍ

Mleté koření vydrží ve skleněné kořence až 1 rok, v případě našich kořenících směsí je deklarovaná doba trvanlivosti 36 měsíců od zabalení.

Celé, tedy nedrcené koření vám bude plně sloužit 3 až 5 let.

 

CHRAŇTE SVÉ KOŘENÍ PŘED PŘÍRODNÍMI VLIVY

Koření je nutné chránit před třemi hlavními „škůdci“. Vzduchem, horkem a světlem. Jejich působením totiž koření ztrácí barvu, chuť i aroma. Do jídla pak můžete takového ochucovadla nasypat celou skleničku, ale přesto nedosáhnete stejného efektu, jako když přidáte špetku čerstvého.

Chcete-li zachovat chuťové vlastnosti a kvalitu koření, je třeba dodržovat při skladování jistá pravidla.

Nejvíce škodí vlhko, světlo a teplo. Pro uchovávání koření a bylin je tedy ideální temné a suché místo s maximálně pokojovou teplotou.

 

Kořenky se často umisťují poblíž varné desky nebo přímo nad ní, což je špatně. Tam jsou totiž vystaveny vyšším teplotám i vlhkosti vznikající při vaření. Kvůli tomu mohou ztrácet aroma i chuť, přejímat pachy z vaření nebo dokonce plesnivět.

Pro kořenky najděte místo, kde budou po ruce, ale zároveň chráněny před nepříznivými vlivy.

 

NÁDOBY NA UCHOVÁNÍ KOŘENÍ VYBÍREJTE CHYTŘE

Nádoby na koření vybírejte nejlépe skleněné, neboť sklo vydrží i dlouhodobý kontakt s agresivními silicemi, jež některé druhy koření (např. hřebíček, zázvor) obsahují.

Přestože čiré sklo usnadňuje orientaci při používání koření, tmavé sklo, které propouští jen velmi málo světla, je pro skladování lepší.

Uzávěr nádobky musí dobře těsnit.

 

 

A proto, abychom vám skladování našeho koření zjednodušili, připravujeme pro vás sadu kořenek :) Tak snad již brzo na našem eshopu.