Pašmíny z jemné kašmírské vlny s hedvábím

Byť označení „pašmína“ není chráněno jako obchodní značka, pravá pašmína může být jen jedna. Jedná se o šátek/šálu z vlny kašmírských koz. Ty nejkvalitnější a nejdražší pašmíny jsou pak čistě z podbradku těchto koz, které žijí vysoko v Himalájích, živí se listy vysokohorských křovin, o které si při sběru potravy svůj podbradek dlouhé hodiny pročesávají. O něco levnější, stále ale vysoce kvalitní, jsou pak pašmíny z vlny na břiše a bocích kašmírských koz.

Pašmíny pochází z hor, kde teploty v zimě často klesají k -20 a více stupňům Celsia. Proto toto podnebí dalo vzniknout šátkům, které zahřejínepropustí vlhkost a slouží jako krásný doplněk i praktická ochrana před jakkoli tuhou zimou.

Pokud se při výrobě pašmíny přidá hedvábné vlákno, vznikne šátek se stejnými vlastnostmi jako čistý kašmír, ale získá vyšší lesk a je možno vytvořit větší množství barevných kombinací.

Tento šátek v sobě snoubí vlastnosti obou vláken. V zimě zahřeje a v létě vám v něm nebude horko.

Růžová pašmína s hedvábím
Novinka
ZdarmaZdarma
1 290 Kč

V odstínech růžové - šátek jako stvořený pro jemné dívčí i ženské srdce.

Kód: 351
Bez názvu 1
Novinka Tip
ZdarmaZdarma
1 350 Kč

Pašmína kombinovaná s hedvábím v barvě blankytně modré přecházející v stříbrno šedou je jako stvořená pro jemné bytosti, které potřebují zahřát i pomazlit.

Kód: 590
Zlato růžovo modrá pašmína s hedvábím
1 290 Kč

Jemná modrá a růžová barva skvěle doplněná skvostnou zlatou vás ozdobí pro každou příležitost. 

Kód: 381
Růžovo modrá pašmína s hedvábím
1 290 Kč –23 %
990 Kč

Pašmína kombinovaná s hedvábím v barvě blankytně modré přecházející v růžovou je jako stvořená pro jemné bytosti, které potřebují zahřát i pomazlit.

Kód: 348
4 položek celkem