Skořice mletá

 
Tip Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Zahřívá a stimuluje zažívací trakt, uklidňuje koliky, průjmy, nevolnosti. Podporuje chuť k jídlu. Má dezinfekční a antibiotické účinky, ničí bakterie, používá se jako prostředek proti nachlazení, kašli či chřipce.

Dostupnost Skladem (4 100 g)
Varianta
Můžeme doručit do
25.10.2019
99 Kč    
Kategorie Jednodruhové koření
 

 

Popis:

Skořice je aromatická kůra skořicovníku, stálezelených tropických stromů. Je léčivá, vyrábí se z ní silice, tinktury, olej. Má kořenně-nasládlou chuť a příjemnou vůni, které jí dává zejména obsažená sloučenina cinnamaldehyd. Působí na chuť k jídlu, celkově osvěžuje a podporuje trávení. Pomáhá krevnímu oběhu, snižuje krevní tlak, zmírňuje krvácení z nosu a silné menstruace. Zlepšuje trávení - štěpí tuky, zlepšuje metabolismus tuků a cukru u lidí s cukrovkou. Zahřívá a stimuluje zažívací trakt, uklidňuje koliky, průjmy, nevolnosti, podporuje chuť k jídlu, zevně se používá proti revmatismu, má dezinfekční a antibiotické účinky, ničí bakterie, používá se jako prostředek proti nachlazení, kašli či chřipce.

Skořici můžete použít do čaje, vína, dortů, sladkostí či při vaření pokrmů bez zeleniny a masa.

 

Složení:

Aromatická kůra skořicovníku celá/mletá, bez chemických ošetření. Zároveň neobsahuje žádné přidané konzervanty ani dochucovadla.

 

Hmotnost: 100 gramů / 250 gramů

Koření je nutné po otevření řádně skladovat, aby si uchovalo svou vůni a chuť. Jak správně skladovat koření Made in India poradíme v článku tady. 

 

Původ: Jižní Indie

 

Dodavatel: 

Koření pochází z malé rodinné firmy v Jodhpuru, kde se tradice pěstování a zpracování koření dědí už v páté generaci. Firmu dnes vedou dcery majitele. Ženy mají v Indii jiné postavení a málokdy vedou nějakou firmu. Svým nákupem podporujete jejich působení v Indii. Více o příběhu 7 sester najdete na blogu

 

Recepty:

INDICKÝ RÝŽOVÝ PUDING

 

 

 

Přidat hodnocení
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Skořice mletá Skořice mletá
5
Avatar autora | 11.2.2019
Skvělá chuť a kvalita
Skořice mletá Skořice mletá
5
K Avatar autora | 31.1.2019
Nejlepší skořice, kterou jsem dosud jedla! Má výraznou, opravdu skořicovou chuť, přesto je jemná. Nedá se srovnat s tou, kterou si běžně koupíte v obchodě. Opravdu doporučuji.