• 1 z 8
 

Chilli podporuje chuť k jídlu a v přiměřených dávkách působí na žaludek lépe než pepř černý. Má příznivý účinek na zažívání. Je považováno za afrodisiakum.

Dostupnost Skladem (5 100 g)
Varianta
Můžeme doručit do
25.10.2019
99 Kč    
Kategorie Jednodruhové koření
 

 

Popis:

Chilli paprička je plod křovitých paprik rostoucích v tropech a subtropech Indie. Za svou pálivou chuť vděčí látce kapsaicin. Mimo dalších látek obsahuje vitamíny C a karoten B. Chilli podporuje chuť k jídlu a v přiměřených dávkách působí na žaludek lépe než pepř černý. Má příznivý účinek na zažívání. Chilli vyvolává změny ve střevní sliznici, která potom leccos snese. Je považováno za afrodisiakum.

 

Složení:

Jemně drcený prášek z červených chilli papriček, bez chemických ošetření. Zároveň neobsahuje žádné přidané konzervanty ani dochucovadla.

 

Hmotnost: 100 gramů / 250 gramů

Koření je nutné po otevření řádně skladovat, aby si uchovalo svou vůni a chuť. Jak správně uchovávat koření Made in India poradíme v článku tady.

 

Původ: Jižní Indie

 

Dodavatel: 

Koření pochází z malé rodinné firmy v Jodhpuru, kde se tradice pěstování a zpracování koření dědí už v páté generaci. Firmu dnes vedou dcery majitele. Ženy mají v Indii jiné postavení a málokdy vedou nějakou firmu. Svým nákupem podporujete jejich působení v Indii. Více o příběhu 7 sester najdete na blogu.

 

Recepty: 

PAKORA

BUTTER CHICKEN

KVĚTÁKOVÁ POLÉVKA PO INDICKU

DHAL Z HIMACHAL PRADESHE

RAJSKÁ POLÉVKA PO INDICKU

GOBHEE CURRY

INDICKÉ RYBÍ CURRY

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: