Tandoori Curry mírně pikantní směs na pečené maso

Tato směs je mírně pikantní. Skvěle se využije pro přípravu jakéhokoli pečeného masa či zeleniny. Obsahuje skořici, hřebíček, kurkumu, kardamon, špetku chilli a muškátový oříšek.

Varianta
Můžeme doručit do:
22.9.2020
Skladem (3 200 g)
Kód: 144/200
279 Kč
Kategorie: Směsi koření

 

 Popis:

Tato směs je mírně pikantní. Skvěle se využije pro přípravu jakéhokoli pečeného masa či zeleniny. Tandoori je tradiční hliněná nebo kovová indická pec, která mívá podobu válce asi metr vysokého, postaveného na základně a zapuštěného do země. Je určená k vaření a pečení. Koření Tandoori Curry však skvěle vynikne i v pokrmech připravovaných v moderních elektrických troubách. 

 

Složení:

Skořice, hřebíček, kurkuma, kardamon, špetka chilli a muškátový oříšek. Bez chemických ošetření, přidaných konzervantů a dochucovadel.

 

Hmotnost: 100 gramů / 200 gramů

Koření je nutné po otevření řádně skladovat, aby si uchovalo svou vůni a chuť. Jak správně skladovat koření Made in India poradíme v článku tady. 

 

Původ: Jodhpur, Indie

  

Dodavatel: 

Koření pochází z malé rodinné firmy v Jodhpuru, kde se tradice pěstování a zpracování koření dědí už v páté generaci. Firmu dnes vedou dcery majitele. Ženy mají v Indii jiné postavení a málokdy vedou nějakou firmu. Svým nákupem podporujete jejich působení v Indii. Více o příběhu 7 sester najdete na blogu

 

Recepty:

KUŘECÍ TANDOORI/TIKKA


JEHNĚČÍ TANDOORI Z MANALI

BUTTER CHICKEN

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: