Skořice celá

Je léčivá, vyrábí se z ní silice, tinktury, olej. Působí na chuť k jídlu, celkově podporuje trávení. Pomáhá krevnímu oběhu, snižuje krevní tlak, zmírňuje krvácení z nosu a silné menstruace.

 

Bez solí, glutamátů a jiné chemie

  • Čerstvé koření přímo z Indie
  • Ruční zpracování koření
  • 100% kvalita bez chemie a přidaných látek
  • Pěstováno i sušeno podle ajurvédských principů
  • Indičtí kořenáři jsou férově zaplaceni
  • Výrazná chuť a vůně
  • 10x větší množství oproti běžným pytlíkům s kořením

 

Svým nákupem podpoříte postavení žen v Indii a rodině 7 sester z Jodhpuru udržet jejich obchůdek s kořením.

Můžeme doručit do:
4.3.2021
Skladem
Kód: 93
149 Kč –20 % 119 Kč
Kategorie: Indické koření
Hmotnost: 0.1 kg
skorice cela
Akce Výprodej
149 Kč –20 %

 

Popis:

Skořice je aromatická kůra skořicovníku, stálezelených tropických stromů. Je léčivá, vyrábí se z ní silice, tinktury, olej. Má kořeněně-nasládlou chuť a příjemnou vůni, které jí dává zejména obsažená sloučenina cinnamaldehyd. Působí na chuť k jídlu, celkově osvěžuje a podporuje trávení. Pomáhá krevnímu oběhu, snižuje krevní tlak, zmírňuje krvácení z nosu a silné menstruace. Zlepšuje trávení - štěpí tuky, zlepšuje metabolismus tuků a cukru u lidí s cukrovkou. Zahřívá a stimuluje zažívací trakt, uklidňuje koliky, průjmy, nevolnosti, podporuje chuť k jídlu, zevně se používá proti revmatismu, má dezinfekční a antibiotické účinky, ničí bakterie, používá se jako prostředek proti nachlazení, kašli či chřipce.

 

Složení:

Aromatická kůra skořicovníku celá/mletá, bez chemických ošetření. Zároveň neobsahuje žádné přidané konzervanty ani dochucovadla.

 

Hmotnost: 100 gramů

Koření je nutné po otevření řádně skladovat, aby si uchovalo svou vůni a chuť. Jak správně skladovat koření Made in India poradíme v článku tady. 

 

Původ: Jižní Indie

 

Dodavatel:

Koření pochází z malé rodinné firmy v Jodhpuru, kde se tradice pěstování a zpracování koření dědí už v páté generaci. Firmu dnes vedou dcery majitele. Ženy mají v Indii jiné postavení a málokdy vedou nějakou firmu. Svým nákupem podporujete jejich působení v Indii. Více o příběhu 7 sester najdete na blogu.  

 

Recepty: 

DHAL Z HIMACHAL PRADESHE

INDICKÉ RYBÍ CURRY

KAŠMÍRSKÝ ČAJBuďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: