Pepř zelený celý

Jedná se o bobule sklizené ve stavu částečné zralosti, následně se bobule ošetří jen rychlým usušením. Obsahuje vyšší množství peperinu.

Můžeme doručit do:
13.4.2021
Skladem
Kód: 90
149 Kč
Kategorie: Indické koření
Hmotnost: 0.05 kg

 

Popis:

Zelený pepř - bobule tropické liány Pepřovníku černého. Obsahuje vyšší množství peperinu, díky kterému je jeho chuť silnější než chuť černého pepře. Kromě ovlivňování chuťových buněk zvyšuje produkci slin a žaludečních šťáv, ovlivňuje funkci jater, podporuje činnost srdce, působí antibakteriálně a tiší bolesti nervového původu. Podporuje odbourávání tuků v lidském organismu a má negativní vliv na mnohé cizopasníky

Pro výrobu zeleného pepře se bobule sklízejí ve stavu částečné zralosti, kdy jsou ještě zelené. Následně se bobule ošetří jen rychlým usušením.

 

Složení:

Pepř zelený celý/mletý, bez chemických ošetření. Zároveň neobsahuje žádné přidané konzervanty ani dochucovadla.

 

Hmotnost: 50 gramů

Koření je nutné po otevření řádně skladovat, aby si uchovalo svou vůni a chuť. Jak správně skladovat koření Made in India poradíme v článku tady. 

 

Původ: Jižní Indie

 

Dodavatel: 

Koření pochází z malé rodinné firmy v Jodhpuru, kde se tradice pěstování a zpracování koření dědí už v páté generaci. Firmu dnes vedou dcery majitele. Ženy mají v Indii jiné postavení a málokdy vedou nějakou firmu. Svým nákupem podporujete jejich působení v Indii. Více o příběhu 7 sester najdete na blogu

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: