Muškátový oříšek celý

Využívá se především jako dochucovací koření podporující chuť k jídlu a zajišťující klidné trávení. Používá se také k domácí léčbě astma, nespavosti, pankreatitidy, nefritidy, ke zmírnění průjmů či nadýmání.

Můžeme doručit do:
29.5.2020
Skladem (2 50 g)
Kód: 72
149 Kč
Kategorie: Indické koření
Hmotnost: 0.05 kg

 

Popis:

Muškátový oříšek - vysušené semeno Muškátovníku pravého, využívaný především jako dochucovací koření podporující chuť k jídlu a zajišťující klidné trávení. Používá se také k domácí léčbě astma, nespavosti, pankreatitidy, nefritidy, ke zmírnění průjmů či nadýmání. Nejvíce aroma získáme, pokud oříšek nastrouháme až při přípravě pokrmu. Kromě orientální kuchyně se hojně využívá v Itálii při přípravě smetanových omáček. 

 

Složení:

Muškátový oříšek celý, bez chemických ošetření. Zároveň neobsahuje žádné přidané konzervanty ani dochucovadla.

 

Hmotnost: 50 gramů

Koření je nutné po otevření řádně skladovat, aby si uchovalo svou vůni a chuť. Jak správně skladovat kořeníMade in India poradíme v článku tady. 

 

Původ: Jižní Indie

 

Dodavatel: 

Koření pochází z malé rodinné firmy v Jodhpuru, kde se tradice pěstování a zpracování koření dědí už v páté generaci. Firmu dnes vedou dcery majitele. Ženy mají v Indii jiné postavení a málokdy vedou nějakou firmu. Svým nákupem podporujete jejich působení v Indii. Více o příběhu 7 sester najdete na blogu

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: