Muškátový květ celý

Má osvěžující, velmi výraznou vůni. Jako koření se používá při přípravě polévek, zeleninových omáček, dezertů, pudinků nebo pro ochucení tvarohu, šlehačky, ovoce či s čokoládou.  

Můžeme doručit do:
29.5.2020
Skladem (2 50 g)
Kód: 75
199 Kč
Kategorie: Indické koření
Hmotnost: 0.05 kg
muskat kvet
Tip

 

Popis:

Muškátový květ pochází z tropického stálezeleného stromu muškátovníku pravého. Plodem je bobule s jedním semenem krytým krajkově ozdobným míškem. Usušený, načervenalý míšek se nazývá muškátový květ. Má osvěžující, velmi výraznou vůni. Jeho chuť je palčivá, lehce nahořklá a vysoce aromatická. Jako koření se používá při přípravě polévek, dezertů, pudinků nebo pro ochucení tvarohu. Vynikající chuť dodá také zeleninovým omáčkám. Výborně ochutí šlehačku, ovoce či cokoli s čokoládou.  

 

Složení:

Muškátový květ celý, bez chemických ošetření. Zároveň neobsahuje žádné přidané konzervanty ani dochucovadla.

 

Hmotnost: 50 gramů

Koření je nutné po otevření řádně skladovat, aby si uchovalo svou vůni a chuť. Jak správně skladovat kořeníMade in India poradíme v článku tady. 

 

Původ: Jižní Indie

 

Dodavatel: 

Koření pochází z malé rodinné firmy v Jodhpuru, kde se tradice pěstování a zpracování koření dědí už v páté generaci. Firmu dnes vedou dcery majitele. Ženy mají v Indii jiné postavení a málokdy vedou nějakou firmu. Svým nákupem podporujete jejich působení v Indii. Více o příběhu 7 sester najdete na blogu

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: