Muškátový květ celý

Má osvěžující, velmi výraznou vůni. Jako koření se používá při přípravě polévek, zeleninových omáček, dezertů, pudinků nebo pro ochucení tvarohu, šlehačky, ovoce či s čokoládou.  

 

Bez solí, glutamátů a jiné chemie

  • Čerstvé koření přímo z Indie
  • Ruční zpracování koření
  • 100% kvalita bez chemie a přidaných látek
  • Pěstováno i sušeno podle ajurvédských principů
  • Indičtí kořenáři jsou férově zaplaceni
  • Výrazná chuť a vůně
  • 10x větší množství oproti běžným pytlíkům s kořením

 

Svým nákupem podpoříte postavení žen v Indii a pomůžete rodině 7 sester z Jodhpuru udržet jejich obchůdek s kořením.

Můžeme doručit do:
21.9.2021
Skladem
Kód: 75
199 Kč
Kategorie: Indické koření
Hmotnost: 0.05 kg
muskat kvet
Akce Tip

 

100% kvalita a čerstvost

 

Muškátový květ pochází z tropického stálezeleného stromu muškátovníku pravého. Plodem je bobule s jedním semenem krytým krajkově ozdobným míškem. Usušený, načervenalý míšek se nazývá muškátový květ. Je světlejší než plod - muškátový oříšek - a výborně se hodí do smetanových omáček, polévek, vánoček a jiných dezertů včetně pudinků a tvarohů. Vynikající chuť dodá také zeleninovým omáčkám. 

Květ příjemně kořenně voní, je jemnější než oříšek.

 

Tip: Zkuste s ním ochutit šlehačku, ovoce, cokoli s čokoládou, nebo domácí likér. Můžete jím také ozvláštnit olej, který používáte na zálivku do zeleninových salátů.

 

 

Muškátový květ a jeho účinky na zdraví

 

Muškátový květ podporuje trávení, krevní oběh, prokrvení kůže a její regeneraci. Pomáhá rozpouštět hleny při kašli, uvolňuje ztuhlé svaly a klouby, mírní průjem i nadýmání. Pozitivně působí i na psychiku, takže si ho s chutí přidejte do jídla zvlášť v náročných obdobích, kdy jste ve stresu nebo vyčerpaní. Jen to nepřehánějte s množstvím - méně je více. Muškátový květ i oříšek používejte vždy v malém množství. Větší dávky škodí.

 

Pozor: Vyšší dávky muškátového květu (i oříšku) mohou působit jedovatě. Vyhněte se mu tedy v dětských jídlech i v období těhotenství a kojení. Pokud míváte silnější menstruaci, raději ho používejte až po skončení periody, protože prokrvením může zesilovat krvácení.

 

 

Bez solí, glutamátů a jiné chemie

 

Muškátové květy, které u nás najdete jsou pěstovány a sušeny podle ajurvédských principů. Můžete si tak být jistí organickým původem, 100% kvalitou a čistotou.

 

 

Čerstvé koření přímo z Indie

 

Sami pečlivě kontrolujeme kvalitu našeho koření. Se všemi dodavateli se osobně známe a známe i prostředí, ze kterého vám indické dobroty přivážíme.

 

Konkrétně toto koření vám přivážíme z rodinného podniku 7 sester, kde se tradice pěstování a zpracování koření dědí z generace na generaci. Firmu dnes vedou dcery majitele.

Příběh o jejich rodinné kořenářské tradici i jejich nelehkém postavení jako žen podnikatelek si můžete přečíst tady >>

 

Svým nákupem podpoříte právě je a postavení žen v Indii. Děkujeme.

 

 

Složení: Muškátový květ celý, bez chemických ošetření. Neobsahuje žádné přidané konzervanty ani dochucovadla.

 

Hmotnost: 50 gramů

 

Původ: Jižní Indie

 

 

Skladování

 

Koření je nutné po otevření řádně skladovat, aby si uchovalo svou úžasnou vůni i jedinečnou chuť. Zároveň díky dodržení zásad skladování koření zajistíte, aby si koření udrželo své vlastnosti po maximálně dlouhou dobu.

 

Jak správně uchovávat koření tak, aby vám zůstalo co nejdéle čerstvé vám poradíme v článku tady >> 

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: