Kardamom černý celý

Kromě jeho lahodných chuťových vlastností, pro které je hojně využívaný v orientální kuchyni, je také velice dobrý na zklidnění žaludku. Také povzbuzuje chuť k jídlu a pomáhá při léčbě malárie.

Můžeme doručit do:
29.5.2020
Skladem (1 50 g)
Kód: 54
199 Kč
Kategorie: Indické koření
Hmotnost: 0.05 kg

 

Popis:

Kardamom černý - jedná se o kardamon pěstovaný a sušený podle ajurvédských principů. Kromě jeho lahodných chuťových vlastností, pro které je hojně využívaný v orientální kuchyni, je také velice dobrý na zklidnění žaludku. Také povzbuzuje chuť k jídlu a pomáhá při léčbě malárie. Kardamon černý má lehce kouřové dřevité aroma a hodí se tak k uzeninám a masitým jídlům. 

 

Složení:

Sušený Kardamon černý celý, bez chemických ošetření. Zároveň neobsahuje žádné přidané konzervanty ani dochucovadla.

 

Hmotnost: 50 gramů

Koření je nutné po otevření řádně skladovat, aby si uchovalo svou vůni a chuť. Jak správně uchovávat koření Made in India poradíme v článku tady.

 

Původ: Východní Himaláje

 

Dodavatel: 

Koření pochází z malé rodinné firmy v Jodhpuru, kde se tradice pěstování a zpracování koření dědí už v páté generaci. Firmu dnes vedou dcery majitele. Ženy mají v Indii jiné postavení a málokdy vedou nějakou firmu. Svým nákupem podporujete jejich působení v Indii. Více o příběhu 7 sester najdete na blogu

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: