Indický (Římský) kmín celý

Používá se k přípravě masa i zeleniny, je vhodný k dochucování polévek či rybích pokrmů. Pomáhá při trávení a proti nadýmání. Římskému kmínu se původně říkalo kmín indický.

Můžeme doručit do:
29.5.2020
Skladem (2 250 g)
Kód: 60
149 Kč
Kategorie: Indické koření
Hmotnost: 0.1 kg
kmin2
Novinka

 

 

Popis:

Kmín kořenný - jedno z nejstarších koření. Římskému kmínu se původně říkalo kmín indický. Roste planě na lukách, mezích a pastvinách. Používá se k přípravě masa i zeleniny, je vhodný k dochucování polévek či rybích pokrmů. Zároveň je velice oblíbený díky svým léčivým účinkům, pomáhá při trávení a proti nadýmání. Kmínu se odjakživa přikládaly magické vlastnosti pro jeho pronikavou aromatickou vůni.

 

Složení:

Kmín celý, bez chemických ošetření. Zároveň neobsahuje žádné přidané konzervanty ani dochucovadla.

 

Hmotnost: 100 gramů

Koření je nutné po otevření řádně skladovat, aby si uchovalo svou vůni a chuť. Jak správně uchovávat koření Made in India poradíme v článku tady.

 

Původ: Jižní Indie

 

Dodavatel: 

Koření pochází z malé rodinné firmy v Jodhpuru, kde se tradice pěstování a zpracování koření dědí už v páté generaci. Firmu dnes vedou dcery majitele. Ženy mají v Indii jiné postavení a málokdy vedou nějakou firmu. Svým nákupem podporujete jejich působení v Indii. Více o příběhu 7 sester najdete na blogu

 

Recepty:

DHAL Z HIMACHAL PRADESHE

RAJSKÁ POLÉVKA PO INDICKU

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: