Hřebíček

Hřebíček má nasládlou chuť, která často přechází do chutě příjemně hořké. Používá se ke kořenění sladkých potravin, rýže a masa. Pro své výrazné aroma je také součástí mnoha aromatických směsí. 

Můžeme doručit do:
31.3.2020
Skladem (2 50 g)
Kód: 48
149 Kč
Kategorie: Indické koření
Hmotnost: 0.05 kg

 

Popis:

Hřebíček je sušený kalich s poupětem hřebíčkovce kořenného. Používá se ke kořenění sladkých potravin, rýže a masa. Pro své výrazné aroma je také součástí mnoha aromatických směsí. Hlavní složkou hřebíčkové silice je fenolická sloučenina eugenol, který má lokálně-anestetické a antiseptické účinky, používá se často v zubním lékařství. Hřebíček má nasládlou chuť, která často přechází do chutě příjemně hořké. 

 

Složení:

Sušený hřebíček - kalich s poupětem hřebíčkovce kořenného, bez chemických ošetření. Zároveň neobsahuje žádné přidané konzervanty ani dochucovadla.

 

Hmotnost: 50 gramů

Koření je nutné po otevření řádně skladovat, aby si uchovalo svou vůni a chuť. Jak správně uchovávat koření Made in India poradíme v článku tady.

 

Původ: Jižní Indie

  

Dodavatel: 

Koření pochází z malé rodinné firmy v Jodhpuru, kde se tradice pěstování a zpracování koření dědí už v páté generaci. Firmu dnes vedou dcery majitele. Ženy mají v Indii jiné postavení a málokdy vedou nějakou firmu. Svým nákupem podporujete jejich působení v Indii. Více o příběhu 7 sester najdete na blogu

 

Recepty: 

AJURVÉDSKÝ RECEPT: SIRUP NA ASTMA

ZELENINOVÉ CURRY Z KERALY

KAŠMÍRSKÝ ČAJ

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: