Chilli podporuje chuť k jídlu a v přiměřených dávkách působí na žaludek lépe než pepř černý. Má příznivý účinek na zažívání. Je považováno za afrodisiakum.

Varianta
Můžeme doručit do:
8.7.2020
Skladem (4 250 g)
Kód: 51/250
199 Kč
Kategorie: Indické koření

 

Popis:

Chilli paprička je plod křovitých paprik rostoucích v tropech a subtropech Indie. Za svou pálivou chuť vděčí látce kapsaicin. Mimo dalších látek obsahuje vitamíny C a karoten B. Chilli podporuje chuť k jídlu a v přiměřených dávkách působí na žaludek lépe než pepř černý. Má příznivý účinek na zažívání. Chilli vyvolává změny ve střevní sliznici, která potom leccos snese. Je považováno za afrodisiakum.

 

Složení:

Jemně drcený prášek z červených chilli papriček, bez chemických ošetření. Zároveň neobsahuje žádné přidané konzervanty ani dochucovadla.

 

Hmotnost: 100 gramů / 250 gramů

Koření je nutné po otevření řádně skladovat, aby si uchovalo svou vůni a chuť. Jak správně uchovávat koření Made in India poradíme v článku tady.

 

Původ: Jižní Indie

 

Dodavatel: 

Koření pochází z malé rodinné firmy v Jodhpuru, kde se tradice pěstování a zpracování koření dědí už v páté generaci. Firmu dnes vedou dcery majitele. Ženy mají v Indii jiné postavení a málokdy vedou nějakou firmu. Svým nákupem podporujete jejich působení v Indii. Více o příběhu 7 sester najdete na blogu.

 

Recepty: 

PAKORA

BUTTER CHICKEN

KVĚTÁKOVÁ POLÉVKA PO INDICKU

DHAL Z HIMACHAL PRADESHE

RAJSKÁ POLÉVKA PO INDICKU

GOBHEE CURRY

INDICKÉ RYBÍ CURRY

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: