100% jemné hedvábí

Tyto šátky obsahují 100% hedvábí. Hedvábí se získává z výměšků housenky bource morušového. Pochází původně z Číny, ale jelikož přes Indii vedla jedna z nejslavnějších hedvábných stezek, není se co divit, že hedvábí v Indii zdomácnělo.

Vlákno hedvábí tvoří bílkoviny fibrin a sericin, které na vzduchu tuhnou a vytvářejí hedvábné vlákno. To je extrémně pevné a mohou se z něj tkát hedvábné látky. Hedvábné látky jsou zhotoveny z ušlechtilého přírodního materiálu, který má specifickou strukturu a mimořádný lesk. Už od nepaměti byl velmi cennou komoditou.

Jemné hedvábné šátky jsou potištěny klasickými orientálními motivy. Tisk látky v Indii probíhá ručně, kdy se jednotlivá razítka namáčí do barev a postupné vrstvy tisků vytváří finální ornament.

Barevné květiny na světle hnědém podkladu
Tip
760 Kč

Hedvábný šál laděný do hnědo modré v kombinaci s červenou vás vtáhne do svých květinových vírů. 

Kód: 243
Barevné květiny na tmavě hnědém podkladu
760 Kč

Hedvábný šál laděný do hnědo-růžové vás vtáhne do svých květinových vírů. 

Kód: 246
Hnědočervený hedvábný šál s květinovými vzory
760 Kč

Hedvábí s jemnými květinovými vzory na světle hnědém podkladu zdobí barevné pruhy na obou koncích šátku. Nechte se ozdobit vy tímto šátkem :)

Kód: 240
Modročervený hedvábný šál s květinovými vzory
Tip
760 Kč

Hedvábí s jemnými květinovými vzory na bílém podkladu zdobí barevné pruhy na obou koncích šátku. Nechte se ozdobit vy tímto šátkem :)

Kód: 261
4 položek celkem