Zvýhodněný balíček s 20% slevou - Mystery

Milujete Indii, její koření, kuchyni a zároveň pořádnou dávku tajemství? Pak zbystřete, náš balíček Mystery je určený přímo na míru vašim potřebám a touhám!

 

Zvýhodněný balíček obsahuje tyto druhy koření:

 

 Nákupem indického balíčku ušetříte až 74 Kč a navíc pomůžete rodině 7 sester z Jodhpuru udržet jejich obchůdek s kořením.

Můžeme doručit do:
13.4.2021
Skladem
Kód: 644
Značka: Původ: Jodhpur
290 Kč
Kategorie: Zvýhodněné balíčky pro indickou kuchyni
Hmotnost: 0.3 kg
Zvýhodněný balíček s 20% slevou - Mystery
Novinka

Čerstvé koření přímo z Indie

Sami pečlivě kontrolujeme kvalitu našeho koření. Se všemi dodavateli se osobně známe a známe i prostředí, ze kterého vám indické dobroty přivážíme.

Konkrétně toto koření vám přivážíme z rodinného podniku 7 sester, kde se tradice pěstování a zpracování koření dědí z generace na generaci. Firmu dnes vedou dcery majitele.

Příběh o jejich rodinné kořenářské tradici i jejich nelehkém postavení jako žen podnikatelek si můžete přečíst tady >>

 

Svým nákupem podpoříte právě je a postavení žen v Indii. Děkujeme.

  

Bez solí, glutamátů a jiné chemie

  • Čerstvé koření přímo z Indie

  • Ruční zpracování koření

  • 100% kvalita bez chemie a přidaných látek

  • Pěstováno i sušeno podle ajurvédských principů v ekologickém zemědělství

  • Indičtí kořenáři jsou férově zaplaceni

  • Výrazná chuť a vůně

 

Skladování koření

Koření je nutné po otevření řádně skladovat, aby si uchovalo svou úžasnou vůni i jedinečnou chuť. Zároveň díky dodržení zásad skladování koření zajistíte, aby si koření udrželo své vlastnosti po maximálně dlouhou dobu.

 

Jak správně uchovávat koření tak, aby vám zůstalo co nejdéle čerstvé vám poradíme v článku tady >> 

 

Kurkuma

Kurkuma neboli indický šafrán má vynikající protizánětlivé účinky a je prokazatelně antioxidantem. Významně podporuje mozkové kognitivní funkce, zejména u starších lidí. Používá se i jako lék proti rakovině.

Kurkuma je koření ze sušeného mletého oddenku kurkumovníku dlouhého. Obsahuje asi 5 % éterického oleje. Je součástí kari koření. Hojně je kurkuma využívaná v pákistánské, indické, perské a thajské kuchyni. 

 

Skořice mletá

Skořice je aromatická kůra skořicovníku, stálezelených tropických stromů. Je léčivá, vyrábí se z ní silice, tinktury, olej. Má kořenně-nasládlou chuť a příjemnou vůni, které jí dává zejména obsažená sloučenina cinnamaldehyd. Působí na chuť k jídlu, celkově osvěžuje a podporuje trávení. Pomáhá krevnímu oběhu, snižuje krevní tlak, zmírňuje krvácení z nosu a silné menstruace. Zlepšuje trávení - štěpí tuky, zlepšuje metabolismus tuků a cukru u lidí s cukrovkou. Zahřívá a stimuluje zažívací trakt, uklidňuje koliky, průjmy, nevolnosti, podporuje chuť k jídlu, zevně se používá proti revmatismu, má dezinfekční a antibiotické účinky, ničí bakterie, používá se jako prostředek proti nachlazení, kašli či chřipce.

Skořici můžete použít do čaje, vína, dortů, sladkostí či při vaření pokrmů bez zeleniny a masa.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: